25 Aralık 2013 Çarşamba

Rüyadan Uyanış

    Geriye dönüp bakarsın, sanki yaşanan her şey, hiç bir şey ifade etmez. Bilemezdin böyle olacağını, geleceği göremezdin. Hayal kurardın sadece. Arada ki mesafeleri bu hayallerle kısaltırdın bazı zamanlar. Bazı zamanlar ise bunlar bile yetmezdi. İşte o anlar geldiğinde sorgulamaya başlarsın.
    Aylar öncesine geri dönersin her şeyin çok güzel olduğu anlara, en güzel anların geçtiği zamanlara, karşılıklı sözlerin verildiği, aradığın cevabın onun gözlerinde olduğu günlere… Şimdi o gözleri göremezsin, o parlak ve ışıldayan, baktığında kendini görebildiğin gözler yoktur şimdi karşında.
    Başını yastığa koyduğunda, film şeridi gibi geçer anılar. Sen onu her an düşünüyorsundur ama o senin gibi mi hissediyor bilemezsin. Artık seninle konuşmuyordur, yazmıyordur. Düşündüğünü, umursadığını zannediyorsundur ama gerçek bundan farklıdır belki de. İşte bu duyguya kapıldığında umutsuzluk ve karamsarlık başlar.
    An gelir kafana takılır söylediği her şey. Beklersin bir gün geri dönecekmiş gibi. Zaman geçer umutlar tükenir. Günler geçer sabrın biter. Her şeyin yanlış olduğunu o an anlarsın. Boşuna beklediğini, yok yere ümit ettiğini. O sensiz başka bir hayat seçmiştir. Sensiz de mutlu olduğunu görürsün. Yalan olduğunu anlarsın sevginin.
    Baştan başlarsın silmeye, fotoğraflarını silersin önce her gün yatmadan önce bakarak uyuduğun, ardından sana aldığı hediyeleri atarsın. O ise çoktan yok etmiştir onları. Onu hatırlatan her şeyden kurtulursun yavaş yavaş. Peki anılardan kurtulabilir misin ? Onlar hep seninledir. Unutmak kolaydır derler ama sana göre unutmak çok zordur. Her zaman aklına gelir yaşadıkların. Bunlardan kurtulmanın tek yolu da nefret etmektir.

    Sevin, sevdirin, mutlu olun, mutlu ettirin, değer verin, en değerlisi olun, güvenin, güven verin, keyfi ve gelip geçici duygularla karşınızdakinin duyguları ile asla oynamayın,  yarı yolda bırakmayın. Yoksa her şey anlamsızlaşır. Hepsinin yalan olduğu an gelir. Bakmışsın ki rüyadan uyanmışsın…

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder